Yedi Başak'tan Yetim İftarı

20-05-2019
شارك:
...

Yedi Başak’tan Yetim İftarı Dünya Yetim Günü kapsamında Yedi Başak İnsani Yardım Derneği tarafından Aykanat Plaza’da düzenlenen Yetim İftarı Programına 500 yetim ve aileleri katıldı. Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Dünya Yetim Günü vesilesiyle 500 kişilik yetim iftarı organizasyonu düzenledi.

Dünyanın farklı ülkelerinde mazlumların umudu olan Yedi Başak İnsani Yardım Derneği yurt içi ve yurt dışında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ramazan ayı ile birlikte yoğunlaşan yardım çalışmaları ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürüyor.

Müslüman ülkelerde 2014 yılından bu yana her Ramazan ayının 15. günü kutlanan  Dünya Yetim Çocuklar Günü sebebiyle dünya gündeminde farkındalık sağlanması için yetim sofraları kuruluyor. İslam İş birliği Teşkilatı tarafından ilan edilen gün kapsamında, 57 üye İslam ülkesinde yetim çocuklarla ilgili farkındalık çalışmaları yapılıyor.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Kadın Kolları Başkanı Sevgi Bozgeyik, Yetim İftarı organizasyonu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: Yedi başak Kadın Kolları olarak her Ramazan olduğu gibi hicri 1440 Ramazanında da yetimlerimizle el ele olmaya devam ediyoruz. Ramazan ayının 15. günü Dünya Yetimler Günü olarak idrak edilmekte olduğundan bizler de bu günü yetimlerimizle geçirmeyi kendimize manevi bir nimet olarak görüyoruz. Çocuklarımız için de geçmişlerine baktıklarında Bizler Allah Resulünün ümmete emaneti olduğumuzu her zaman görüyorduk ve öyle ki hiç bağımızın olmadığı ablalarımız ve ya ağabeylerimiz bize her daim göz bebeği gibi muamele ettiler. diyecek bir çocukluk hatırası olmasını arzuluyor, aynı zamanda Ramazanın farklı güzellikleri insanlara ulaştırdığının da farkına varmalarını ümit ediyoruz.

Ramazan sadece maddi bereketi değil aynı zamanda manevi bereketi de taşır her birimizin yürek hanesine. İstedik ki bu bereketten hem biz Yedi başak Kadın Kolları hem de yetimlerimiz nasibini alsınlar. Her yandan bereketi yaşayalım dedik. Düzenlediğimiz iftar yemeğiyle yetim ailelerimizden 500 kişiyle buluştuk elhamdülillah. Bu iftarda çocuklarımızın gerçekten bizim için önemli olduklarını onlara göstermek istedik. Onların adı sadece yetim değil diyerek Kardeşlik iftarımıza katılan tüm çocuklarımızla tek tek ismen tanıştık. Onlar iyi ve özgüvenleri yüksek çocuklar oldukça hem onlar, hem bu ülke, hem de ümmet kazanacaktır düşüncesiyle gerçekleştiriyoruz tüm programlarımızı. Yedi Başak İnsani Yardım Derneği yetimlerin, elinden tutulması gereken en hassas yanımız olduğu düşüncesiyle çalışmalarını yürütmekte. Yetim Hamiliği projemiz ile aylık 125 TL gibi cüzi bir miktarla harçlık desteği verilebiliyor.

Yılın belli aylarında Kardeşlik Buluşması programlarıyla hem moral hem de eğitim çalışmaları yapıyor, güzel havalarda piknik etkinlikleri düzenliyoruz. Saha ekibimiz onları evlerinde ziyaret ederek her anlamda Yetimlerimizin yanında olma gayretiyle çalışmaktadır. Yedi başak olarak bu yıl Ramazanı Yaşat sloganıyla çalışmalarımızı sürdürürken Keyifli geçen iftar programımıza destek veren Bağışçılarımıza, Yedi Başak yönetimine ve Yedi Başak Kadın Kolları Gönüllülerine yürekten teşekkür ediyoruz. İyiliğe Tarafız, İyilik için çalışıyoruz, İnanıyoruz ki Gelecek İyilikle Gelecek.

<p>Yardım Kuruluşu<b> Yedi Başak İnsani Yardım Derneği </b>2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.</p><p>5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.</p><div><br></div>