KURBAN

Derneğimiz
2023 KURBAN BAĞIŞI FİYATLARI;

Afrika Küçükbaş
Kurban Bedeli: 2.500 TL

Afganistan Küçükbaş
Kurban Bedeli
: 3.500 TL

Yemen Küçükbaş
Kurban Bedeli
: 4.000 TL

Suriye Küçükbaş
Kurban Bedeli:
 7.500 TL

YURT İÇİ KURBAN
Bağış Bedeli
: 7.500 TL


ADAK AKİKA VE ŞÜKÜR KURBANLARINIZ KARDEŞLİĞE İYİLİĞE, UMUDA...

Ülkemizde depremden etkilenen afetzede vatandaşlarımıza ve gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin sofralarına et, yüzlerine tebessüm, unutulmadıklarını göstererek geleceklerine umut oluyoruz. İsminize özel hazırlanan, vekaletinizin okunduğu kurban kesim videonuzu sonrasında sizlere ulaştırıyoruz.

Adak, Akika ve Şükür kurbanlarınızı bağışlayarak, uzaklarda yaşayan fakir ve muhtaç kardeşlerimize büyük bir iyilik yapabilirsiniz. Onların sofralarına bereket katabilir, yüzlerine tebessüm kondurabilir, yalnız olmadıklarını onlara hatırlatabilirsiniz. Bu kurbanlarınız, hem sizin hem de onların hayatlarını güzelleştirir...


Adak Kurbanı Nedir?

Bir dileği gerçekleşmesi için Allah'a adanan kurbandır. Kurban adayan kişi, dileği gerçekleşince kurban kesmekle yükümlüdür. Adak kurbanının etinden adak sahibi ve akrabaları yiyemez. Sadece yoksullara dağıtılması gerekir. Eğer adak sahibi veya akrabalarından biri etten yemek isterse, yediği etin değerini fakirlere vermesi lazımdır. Böylece hem adağını yerine getirmiş hem de hayır yapmış olur.


Akika Kurbanı Nedir?

Yeni doğan çocuk sevincini paylaşmak için kesilen kurbandır. Akika kurbanı kesmek sünnettir. Akika kurbanında da diğer kurbanlarda olduğu gibi hayvanın sağlıklı ve belli yaşta olması şarttır. Akika kurbanı, çocuğun doğumundan ergenliğe kadar herhangi bir zamanda kesilebilir ama doğumun yedinci günü kesilmesi daha faziletli ve güzeldir. Akika kurbanının etinden ve derisinden herkes faydalanabilir. Kurban sahibi de bu kurbandan yiyebilir. Akika kurbanı kesmek, çocuğun sağlığına ve hayatına bereket getirir, kötülüklerden korur.


Şükür Kurbanı Nedir?

Kişi, istediği bir şeye kavuştuğunda veya bir nimete eriştiğinde de şükür kurbanı kesebilir. Hem hac hem de umre yapmak isteyen kişilerde şükür kurbanı keser. Bu kişiler hem hac hem de umre ibadetlerini aynı mevsimde yerine getirdikleri için şükür kurbanı keserler. Bu kurbanların etinden de sahipleri istifade edebilir. Şükür kurbanı kesmek, Allah'a karşı minnettarlığımızı göstermenin ve O'na yakınlaşmanın bir yoludur.


Adak, Akika ve Şükür Kurbanı kesimi yaptığımız bölgeler;
Türkiye, Afrika (Somali, Çad, Nijer, Uganda, Tanzanya), Yemen, Gazze, Suriye, Afganistan, Bangladeş (Arakan)


 KURBAN BAĞIŞIMI NASIL YAPARIM?

- Dernek merkezimize ve temsilciliklerimize kurban bağışınızı yapabilirsiniz.

- https://www.yedibasak.org.tr/ adresinden online bağış yapabilirsiniz.

- Bağışınızı sitemizde yer alan banka hesap numaralarımıza iletişim bilgilerinizi ve kurban açıklamanızı yazarak havale/EFT ile yapabilirsiniz.

- +90 553 886 77 77 numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşarak kurban bağışınızı yapabilirsiniz.


Yedi Başak, Cumhurbaşkanlığı kararı ve 5253 sayılı Dernekler Kanununun 27’nci maddesi gereğince kamu yararına çalışan dernek statüsündedir....
Kışlık Kıyafet

Geleceğin mirası çocuklarımız hep gülsün, soğuk havalarda sıcacık bir monta sahip olabilsin diye onlara destek olmak için siz de bağış yapmak ister misiniz?

...
Kışlık Kömür

Her kış ayında derneğimize müracaat eden ve bizim tespit ettiğimiz yardıma muhtaç vatandaşlarımızın kış boyunca ücretsiz kışlık kömür ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

...
Yemek İkramı

 Zekatınızla yetim çocuklara, ihtiyaç sahiplerine, medreselerde eğitim gören öğrencilerimize yemek ikramında bulunabilirsiniz.

...
Genel Bağış (Serbest)

Bugüne kadar birçok yardım projesi gerçekleştiren Yedi Başak İnsanı Yardım Derneği’ne serbest bağışta bulunarak ihtiyaç olan bölgelerde insani yardım projeleri uygulanmasına katkı sunabilirsiniz.

...
Sadaka

Allah’ın kulları arasında kardeşliği, birlik ve beraberliği arttıran sadakanızı derneğimize bağışlayarak acil yardıma ihtiyacı olan, yetim, fakir ailelere ulaştırabilirsiniz.

...
Kardeş Aile

Yardıma muhtaç ailelere kıyafet, eşya, gıda ya da eğitim gibi her türlü ihtiyaçlarını giderebilir, para yardımı yapabilirsiniz. 

...
Türkiye Deprem Yardım Kampanyası

Deprem bölgesinde bulunan kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına Acil Yardım Kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Siz de bağışta bulunarak bölgeye yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz.

...
Depremzede Çocuklarımıza Oyuncak Kampanyası

Depremzede çocuklarımızın yüzünü biraz da olsun güldürebilmek için oyuncak dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Siz de bütçenize uygun miktarda bağışta bulunarak kampanyamıza destek verebilirsiniz.

...
Libya Acil Yardım

Dost ve Kardeş ülke Libya da yaşanan sel felaketinden etkilenen kardeşlerimize acil yardım ulaştırıyoruz.

...
GAZZE ACİL YARDIM

Gazze'de yaşayan mazlumlar için yürüttüğümüz acil yardım projelerimize dilediğiniz miktarda bağışlarınızla destek olabilirsiniz.

...
Bebek Maması

Yetersiz beslenmeden dolayı ölümü bekleyen çocukların hayatta tutunmalarına yardımcı olabilirsiniz.

...
Briket Ev Projesi

Gelin hep birlikte yardım bekleyen savaş mağduru yüz binlerce mazlum insanların yaralarını sararak daha güzel bir gelecek sunalım.

...
Balıkçı Teknesi

Nijer'de yoksul ve yetim ailelere geçim kaynağı sağlamak için destek olabilirsiniz.

...
Camii-Mescit Destekleme

Kalıcı Eserler ile zor şartlar altında yaşayan insanların hayatına destek olabilirsiniz

...
Kuran Kursu

Kuran Kursu projesi ile elverişsiz şartlarda ilim öğrenen talebelerin, daha güzel ortamlarda okumalarına vesile olabilirsiniz.

...
Park

İdlip’te savaşın yetim bıraktığı çocukları için park inşaa ediyoruz. Dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.

KATARAKT

...
Sünnet (Serbest)

Afrika ve Asya'da sünnet olmayı bekleyen çocuklara dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirisiniz.

...
Sünnet Ameliyatı

Afrika ve Asya'da sünnet olmayı bekleyen çocukların sağlıklı bir yaşam sürmelerine vesile olabilirsiniz.

...
Katarakt Ameliyatı

Bağışlarınız ile 15 dakikalık bir ameliyat ile katarakt hastalarının karanlıklarına ışık olabilirsiniz.

...
Katarakt (Serbest)

Katarakt hastalarına dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak karanlıklarına ışık olabilirsiniz....
Yetim Destekleme (Serbest)

Yetimlere dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak tebessümlerine vesile olabilirisiniz.

...
Yetim Sosyal Etkinlik

Yetimlerin güzel vakit geçirmelerine destek olabilirsiniz.

...
Yetim Giydirme

Bir elbise hediye ederek ihtiyaç sahibi yetim ailelerin tebessümüne vesile olabilirsiniz.

...
Yetim Hamiliği (12 Ay)

Sizlerde yetim kardeşlerimizin 12 ay boyunca tüm ihtiyaçlarına destek olabilirsiniz.

...
Uganda Su Kuyusu

Uganda'da Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Bangladeş Su Kuyusu

Bangladeş'te Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Su Kuyusu (Genel)

Afrika ve Asya’da yaşayan insanları temiz suya kavuşturmak için sizde bir su kuyusunun maliyetini karşılayabilir ya da daha küçük yardımlarla ortak su kuyusu açılmasına destek olabilirsiniz.

...
Afganistan Su Kuyusu

Afganistan'da Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Çad Su Kuyusu

Çad'ta Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Somali Su Kuyusu

Somali'de Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Zekat

Derneğimize verdiğiniz zekat bağışlarınız yıl boyunca ülkemizde ve dünyanın farklı noktalarında, asgari geçim düzeyinin altında olanlara, ihtiyaç sahiplerine, kronik hastalar, mülteciler, afetzedeler, evsizler, yetim ve öksüzlere ulaştırılır.

...
Fitre

Ülkemizin geçtiği bu zor günlerde ihtiyaç sahibi ailelerin yaralarını sarmak için siz de Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen fitre miktarı 70 TL veya daha fazla miktarda bağış yapabilirsiniz.

<p>Yardım Kuruluşu<b> Yedi Başak İnsani Yardım Derneği </b>2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.</p><p>5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.</p><div><br></div>