Gündemdeki projeler

Filistin Acil Yardım

Filistin Acil Yardım

Mescid-i Aksa bombalarla tahrip edilip, İsrail askerlerinin baskınlarına maruz kalıyor. Gazze halkının üzerine bombalar yağdıran İsrail, aralarında çocuk ve kadınların olduğu masum insanları katletti ve yüzlerce sivil halkı yaralayarak sakat bıraktı. Yüzlerce bina vurularak kullanılmaz hale gelirken, sivil halk, okul, camii ve toplu kullanım alanlarına sığınmak zorunda kaldılar.

Yedi Başak, uzun yıllardır zorlu şartlar altında yaşam mücadelesi veren Filistinli halkına yardımlarınızı ulaştırmaya devam ediyor. Sağlık, kalkınma ve gıda gibi birçok alanda mazlum insanlara destek olmak için projeler gerçekleştiriyor.

Acil Yardım Projeleri

» Tıbbi Yardım

»  Yaralı Ailelere Nakdi Yardım

» Evleri yıkılmış Ailelere Kira Yardımı   

Gelin hep birlikte Filistin halkına yardımcı olalım. Yapacağınız küçük bir yardımla onlara yalnız olmadıklarını hissettirelim.

Yedi Başak Filistin Acil Yardım Faaliyetleri

Yardım Kuruluşu Yedi Başak İnsani Yardım Derneği 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği vergiden muaf değildir. Dernek Kütük Numarası: 27-020-004 – Gazikent Vergi Dairesi – Vergi Numarası 946 024 6979

5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.