Gündemdeki projeler

İftar

İftar

İftar Sofralarında Buluşalım

Pandemiden dolayı toplu olarak buluşamayacağımız iftar soflarını zaman ve coğrafya ayırmadan tüm kardeşlerimizle gönül sofralarında buluşalım. 20 TL ile bir kişiye iftar yemeği ikram edebileceğiniz gibi dilediğiniz miktarda bağış yaparak yüzlerce kişiye iftar yemeği ikram edebilirsiniz.

 

Yedi Başak İftar Faaliyetleri

Sıkça Sorulan Sorular

Ramazan Ayında İhtiyaç Sahipleri İçin Hangi Yardımları Yapabilirim ?
Fitremi Veya Fıtır Sadakamı Bağışlayabilir miyim ?
Yurtiçi ve Yurtdışı Gıda Kolisi Bedeli Ne Kadardır ?
Fitre Ne Zaman Verilir ?
Fitre Kimlere Verilir , Kimlere Verilemez ?

Yardım Kuruluşu Yedi Başak İnsani Yardım Derneği 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği vergiden muaf değildir. Dernek Kütük Numarası: 27-020-004 – Gazikent Vergi Dairesi – Vergi Numarası 946 024 6979

5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.