Gündemdeki projeler

Ramazan

Ramazan

Ramazan Yardım Projesi

Hepimiz için zor geçen pandemi sürecinin ardından Ramazan ayına ulaşmanın sevinç ve mutluluğu içindeyiz. Bu sene ‘’İyiliğe Yer Aç ‘’mesajı ile 175 TL ile bir aileye kumanya paketi,  20 TL ile bir kişiye iftar yemeği ikram edebileceğiniz gibi dilediğiniz miktarda bağış yaparak yüzlerce kişiye iftar yemeği ikram edebilirsiniz.125 TL bağışta bulunarak yetim ve fakir çocuklarımızın bayramlık elbise hayallerini gerçekleştirebilir, 50 TL ile Yetim, ve ihtiyaç sahibi yavrularımızın bir bayram harçlıkla da olsa gönlünü kazanabilirsiniz.

Fitre-Fidye ve Zekatlarınızı başta Ülkemizde ve Gönül Coğrafyamızda muhtaç insanlara ulaştırıyoruz. Ramazan bereketi her evde yaşansın diye korona virüs önlemleri dâhilinde hızlı ve güvenli bir çalışma yürütüyoruz.

*Diyanet İşler Başkanlığı, 2021 yılı fitre bedelini 28 TL olarak belirledi.

 İftar Sofralarında Buluşalım

Ramazan İyilik Kumanyası

 

Fİtre

 

 

 

Sen Nasıl Ramazan Bağışı Yapa bilirsin?

Banka Hesap Numaralarımız, Web Sitemizden Online Bağış ve PTT Posta Çeki Hesabına bağışta bulunabilirsiniz.

Soru ve önerileriniz için Yedi Başak Kurumsal İletişim Hattından  (0553 886 7777)  destek alabilirsiniz.

Yedi Başak Ramazan Faaliyetleri

Kronolojik Faaliyet Takvimi

Sıkça Sorulan Sorular

Ramazan Ayında İhtiyaç Sahipleri İçin Hangi Yardımları Yapabilirim ?
Fitremi Veya Fıtır Sadakamı Bağışlayabilir miyim ?
Yurtiçi ve Yurtdışı Gıda Kolisi Bedeli Ne Kadardır ?
Fitre Ne Zaman Verilir ?
Fitre Kimlere Verilir , Kimlere Verilemez ?

Yardım Kuruluşu Yedi Başak İnsani Yardım Derneği 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği vergiden muaf değildir. Dernek Kütük Numarası: 27-020-004 – Gazikent Vergi Dairesi – Vergi Numarası 946 024 6979

5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.