Projelerimiz

Acil Yardım

Acil Yardım

Neden Acil Yardım?

Dünyanın çeşitli bölgelerinde, deprem, sel, tsunami, yangın, heyelan, kuraklık, salgın hastalık, yoksulluk, kıtlık sebebiyle, gerekse savaş veya iç çatışmalar, krizler gibi sebeplerle çeşitli problemler yaşanmakta. Milyonlarca masum insan açlık ve yoksulluğun pençesine düşmüş durumda.Yaşanan savaşlardan dolayı birçok insan vatanını terk ederek, çok zor şartlar altında başka bölgelerde mülteci olarak yaşamak zorunda kalıyor ve her gün onlarca aile dağılıp, yok oluyor.

BM(Birleşmiş Milletler) verilerine göre dünyada 25 milyondan fazla kişi acil yardıma ihtiyaç duymakta.

Tüm bunlara rağmen acil yardım çalışmalarının en büyük amacı hayat mücadelesi veren mağdur ve mazlum insanlara ulaşmaktır.

YEDİ BAŞAK Ne Yapıyor?

Doğal afet ve savaş kaynaklı ortaya çıkan acil insani yardım ihtiyaçlarını karşılamak ve bu bölgelerde yaşam koşullarını daha iyi hale getirmek derneğimizin öncelikli projeleri arasında yer alır. Derneğimiz, insanların en çok yardıma ihtiyacı olan olağanüstü zamanlarda başta acil gıda yardımı, giyecek, temiz içme suyu, kadın ve çocuklar için hijyen paketleri, yatak ve battaniye temin etmeyi, güvenli bölgeler için çadır, prefabrik barınak ve kamplar kurmayı, mazlum ve mağdurların en zor ve  yardıma en çok ihtiyaçları olan zamanlarda onlara destek olmayı vazife edinmiştir.

Yedi Başak, Arakan, Yemen, Gazze ve Suriye gibi savaş bölgelerinde  göç etmek zorunda kalan, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, sahipsiz mağdur insanlara ulaştırdığı acil yardım malzemeleri ile onların savaş ve yoksulluk kaynaklı yaşam zorluklarını gidermeye çalışır.

Türkiye de deprem bölgelerinde, barınma ve temel ihtiyaç malzemelerine gereksinim duyan  ailelerin ihtiyaçlarıkarşılamaktadır. Endonezya gibi depremlerin çok yaşandığı ülkeler acil yardım ulaştırılması gerekli alanlar arasında yer almaktadır.Yedi Başak, yurt içinde yoksul aileler için barınma koşullarını iyileştirmek, daha iyi yaşam koşulları sağlamak için oluşturduğu acil yardım ekipleriyle bu ailelere/bölgelere hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşır. Bağışçılarının yardımlarıyla acil ihtiyaç halindeki aileler/ bölgeler belirlenerek acil durumdaki ihtiyaçları giderilmeye çalışılır.

Sen Nasıl Destek Verebilirsin?

Acil Projelerimize Kurumsal Hesap Numaralarımız, PTT Posta çeki Hesabı ve Web Sitemizden Online Bağış Seçeneklerini kullanarak bağışta bulunabilir, acil yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım edebilirsiniz.

Her türlü soru ve önerileriniz için Yedi Başak Kurumsal İletişim Hattından  (0553 886 7777)  destek alabilirsiniz. Havale ve Eft yoluyla acil yardım bağışı yapan bağışçılarımız Açıklama Kısmına

Örn: "Bağışçı Adı Soyadı"-"Özel Bağış Adı (Acil yardım, , Acil yatak, battaniye Vs.)"-"Mobil Telefon No" şeklinde belirtmeniz durumunda bağışınız en doğru şekilde yerine ulaşacaktır.

ZİRAAT KATILIM BANKASI : TR14 0020 9000 0015 9591 0000 01

 

Aileniz, arkadaş grubunuz, iş arkadaşlarınız veya akrabalarınızla bir araya gelerek acil yardım projelerine dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.

 

Kronolojik Faaliyet Takvimi

Sıkça Sorulan Sorular

Acil Yardımlarda Ne Tür Yardım Faaliyetleri Yürütüyor ?

Yardım Kuruluşu Yedi Başak İnsani Yardım Derneği 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği vergiden muaf değildir. Dernek Kütük Numarası: 27-020-004 – Gazikent Vergi Dairesi – Vergi Numarası 946 024 6979

5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.