Dönemsel Projeler

Eğitim

Eğitim

Neden Eğitime Destek?

Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) raporuna göre  Dünyada , özelikle gelişmemiş ve az gelişmiş ülkelerde 152 milyon çocuk, eğitim almaları gereken yaşta, ekonomik sıkıntılardan dolayı ailelerine destek olmak için çalışmak zorunda kalıyor.

Dünyada açlığın, yoksulluğun ve adaletsiz gelir dağılımının en önemli sebeplerinin  başında eğitimsizlik gelmektedir. Eğitim seviyesi düşük olan toplumların üretmeyen, aksine sürekli tüketen, başkalarına muhtaç bir hayat yaşayan toplumlar olduklarını görüyoruz. Buna bağlı olarak bu toplumlar, kalkınmayı ve üretimi arttıracak yeni düşüncelere ve çözümlere de sahip olamıyorlar. Bu nedenle gelişmemiş ülkelerde yeni okulların açılması, eğitimin yaygın hale gelmesi,  imkanı olmayan ihtiyaç sahibi çocuklara eğitime destek yardımı sağlanması gerekmektedir.

Eğitimde geri kalmışlığın önüne geçebilmek için  ‘’Eğitim Projeleri ‘’ yürütülmektedir. İhtiyaç sahibi kimseler için eğitim yardım projeleri  uygulamakla   “alan el” değil, bilhassa kendi ayakları üzerinde duran, kendi imkânlarını kullanarak üreten bir toplum konumuna taşımak amaçlanmıştır.

YEDİ BAŞAK Ne Yapıyor?

Yedi Başak, temel insan haklarından biri olan eğitim alma hakkını, tüm çocukların daha iyi koşullarda almasını amaçlamaktadır. Bunun için derneğimiz,  yeterli eğitim ortamlarının bulunmadığı ve eğitimin aksadığı bölgelerde;

  • Okul, Kur'an Kursu, Enstitü gibi eğitim kurumlarının inşa ve tamir edilmesi,
  • Eğitimin sürdürülebilmesi için gerekli araç-gereç desteğinin sağlanması,
  • Doğal afet, savaş ve ekonomik sıkıntıların yaşandığı kriz bölgelerindeki öğrencilere, yurt içi ve yurt dışında eğitim olanakları sunma konusunda çalışmalar yapar.
  •  Eğitimciler için Meslek Gelişim Programları hazırlanması, destek bekleyen bölgeler için yazılı veya görsel materyallerin temin edilmesi de derneğimizin öncelikli projelerindendir.

Yedi Başak, ülkemizde ve yurt dışında eğitim gören geleceğimizin aydınlık yarınları olacak çocuklarımız için kırtasiye malzemesi, okul kıyafeti, kışlık kıyafet ve ayakkabı yardımı gibi her öğrencinin eğitimine destek yardımı projeleri gerçekleştiriyor.Afrika’da Kur'an-ı Kerim Dağıtımı Projesi ile İslami Eğitim alan muhtaç Kur'an Kursu öğrencilerine Kur’an-ı Kerim hediye ediyoruz.

Derneğimiz, Türkiye’de üniversite okuyan maddi imkânları sınırlı gençlerimize öğrenim bursu desteği vererek, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, özgüveni yüksek bireyler olmalarına maddi ve manevi katkıda bulunmak amacındadır.

Yedi Başak , eğitim yardımlarını insanlığın geleceğine yapılan en büyük yatırım olarak görüyor ve çalışmalarını bu bilinçle yürütüyor.

 

Sen Nasıl Destek Verebilirsin?

Eğitim projelerimize kurumsal hesap numaralarımız, PTT Posta Çeki Hesabı ve web sitemizden “Online Bağış” seçeneklerini kullanarak bağışta bulunabilir, eğitimli bir gelecek için yetim ve ihtiyaç sahibi olan bireylere destek olabilirsiniz.

Her türlü soru ve önerileriniz için Yedi Başak Kurumsal İletişim Hattından  (0553 886 7777)  destek alabilirsiniz.

Havale ve Eft yoluyla bağış yapan bağışçılarımız Açıklama kısmına

Örn: “Biliyorsanız Proje Adı”Burs,Okul Kıyafet, Kış Giyim-vs.“Bağışcı Adı Soyadı”-“Mobil Telefon No” şeklinde belirtmeniz durumunda bağışınız en doğru şekilde yerine ulaşacaktır.

Kronolojik Faaliyet Takvimi

Sıkça Sorulan Sorular

Kırtasiye Ve Öğrenciler İçin Kışlık Yardımlarını Aynı Yapabilir Miyiz ?
Kendi Adıma Okul , Kuran Kursu Yaptırabilir Miyim ?
Kuran-I Kerim Dağıtım Bölgelerini Nasıl Belirliyorsunuz ?
Öğrencileri Hangi Kriterler Doğrultusunda Burs Veriyorsunuz ?

Yardım Kuruluşu Yedi Başak İnsani Yardım Derneği 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği vergiden muaf değildir. Dernek Kütük Numarası: 27-020-004 – Gazikent Vergi Dairesi – Vergi Numarası 946 024 6979

5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.