Projelerimiz

Kalıcı Eserler

Kalıcı Eserler

Neden Kalıcı Eserler?

Asırlar boyunca sosyal dengenin gözetildiği ve adaletin baş tacı edildiği topraklar üzerinde yaşamaktayız.  Adalet ile hükmettiği topraklara sayısız eser kazandıran bir medeniyetin temsilcileri olduğumuzun ağır yükünü omuzlarımızda hissetmekteyiz.

Bugün dünyanın farklı coğrafyalarında, yıllarca doğal kaynakları sömürülen insanlar, hayatlarını çok zor şartlar altında devam ettirmektedirler. Bu bölgelerde yaşayan insanlar, maddi imkanlardan yoksun olduğu için günlük ihtiyaçlarını karşılayacak yapıların yanı sıra geleceğe dönük projelerin geliştirilmesi büyük önem arz etmektedir.

YEDİ BAŞAK Ne yapıyor?

Asya ve Afrika’da hayatlarını zor şartlar altında devam ettirmeye çalışan insanlar için kalıcı eserler inşa ediyoruz.

Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Su Kuyusu Projeleri
  • Kur'an Kursu İnşa Projeleri
  • Ev İnşa Projeleri
  • Mescid-Camii İnşa Projeleri
  • Yetimhane İnşa Projeleri
  • Sağlık Ocağı İnşa Projeleri

Yukarıda belirtilen projeler kapsamında bölge insanlarının ihtiyaçları için yapılacak eserler belirleniyor, ülke şartlarına göre projeleri geliştiriliyor ve inşa edilmesi adına çalışmalar başlatılıyor.

Yedi Başak, Kuruluşundan bu yana bağışçılarımız adına üç kıta yirmi ülkede çalıştığı bölgelerde, onlarca kalıcı eserin hayata geçirilmesine vesile oldu ve olmaya devam ediyor.

Sen Nasıl Destek Olabilirsin?

Kalıcı Eserler Projelerimize Kurumsal Hesap Numaralarımız, PTT Posta Çeki Hesabı ve Web Sitemizden Online Bağış Seçeneklerini kullanarak bağışta bulunabilir, eğitimli ve sağlıklı bir gelecek için yetim ve ihtiyaç sahibi olan bireylere destek olabilirsiniz.

Her türlü soru ve önerileriniz için Yedi Başak Kurumsal İletişim Hattından  (0553 886 7777)  destek alabilirsiniz.

NOT: Havale ve eft yoluyla bağış yapmak isteyen bağışçılarımız,  açıklama kısmına hangi projelere destek vermek istiyorsa o projenin adını yazacaktır.

Örn: “Biliyorsanız Proje Adı”-mescid ,Kur'an Kursu,sağlık Ocağı “Bağışcı Adı Soyadı”-“Mobil Telefon No” şeklinde belirtmeniz durumunda bağışınız en doğru şekilde yerine ulaşacaktır.

Kronolojik Faaliyet Takvimi

Sıkça Sorulan Sorular

Kalıcı Eser İnşası Hangi Kriterler Doğrultusunda Belirleniyor ?
Kalıcı Eserlere Belirlediğimiz İsmi Verebilir miyiz ?
Kalıcı Eserlerin İnşası Yapıldıktan Sonra Takibi Yapılıyor mu ?

Yardım Kuruluşu Yedi Başak İnsani Yardım Derneği 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği vergiden muaf değildir. Dernek Kütük Numarası: 27-020-004 – Gazikent Vergi Dairesi – Vergi Numarası 946 024 6979

5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.