Projelerimiz

Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

Neden Sosyal Sorumluluk Projeleri?

Sosyal sorumluluk bir yönüyle, bireylerin birlikte toplumun sorunlarına yönelik duyarlı bir biçimde hareket etmesidir. Birey ya da grup olarak kültürel, sosyal, ekonomik ve çevresel sorunlara ve ihtiyaçlara yönelik duyarlı, etik davranmak sosyal sorumluluğun kapsamına girmektedir.

Sosyal sorumlulukta ulaşılmak istenen  en önemli amaç, toplumsal faydadır. Kişisel çıkarlar gözetilmeksizin toplumun ihtiyaç ve problemleri hedeflenerek gerçekleştirilen işlemler gerçek bir sosyal sorumluluk olarak değerlendirilebilir. Sosyal sorumlulukta herhangi bir kar amacı güdülmemek ile birlikte bu durum sivil toplum örgütleri veya işletmeler aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Sosyal sorumluluk projeleri sayesinde bireylerde, empati, fedakârlık, hayırseverlik, yaşam felsefesi, kendini bir gruba ait hissetme ve toplumsal değerler gibi birçok farkındalık ve olumlu kişilik özellikleri yer etmeye başlamaktadır.

YEDİ BAŞAK Ne Yapıyor?

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği yurt içinde bir çok alanda çeşitli projeler  geliştirip yönetmekte ve bu bağlamda etkinlikler düzenlemektedir. Bu projeler ve etkinliklerin amacı doğru etkileşim içinde birbirimizden öğrenmek ve esinlenmektir.Bu projenin saygıyı, hoşgörüyü, empatiyi ve sosyal sorumluluk bilincini aşılayacağına inanıyoruz. Bu inancı bizimle paylaşan ve bize destek olmak isteyen, etnik kökeni, inancı, cinsiyeti ve yaşı ne olursa olsun herkesle ortak bir paydada buluşabileceğimize inanıyoruz.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, başta destek verdiğimiz yetim ailelere ve  gönüllülerimizin köklü değerlerimiz olan medeniyetimizi ve kültürümüzü yakından tanımalarına yardımcı olmak maksadıyla kültürel ve sosyal içerikli projeler yürütüyoruz. Faaliyetlerimizi iki başlık altında sıralamak gerekirse;

 • Konferans
 • Konser
 • Seminer
 • Paneller
 • Kamplar
 • Atölye çalışmaları
 • Kermes

Çocuklarımıza ve gençlerimize  yönelik  ise ;

 • Resim aktiviteleri
 • Piknik
 • Gezi
 • Fidan dikimi
 • Kitap okuma etkinlikleri
 • Çevre temizlik etkinlikleri
 • Orman Yürüyüşü

gibi  etkinlikler çeşitli faaliyetlerimiz arasındadır.

Sen Nasıl Destek Verebilirsin?

Sosyal sorumluluk Projelerimize Kurumsal Hesap Numaralarımız, PTT Posta Çeki Hesabı ve Web Sitemizden Online Bağış Seçeneklerini kullanarak bağışta bulunarak insanlığın ortal problemlerine temas edebilirisin. 

Her türlü soru ve önerileriniz için Yedi Başak Kurumsal İletişim Hattından  (0553 886 7777)  destek alabilirsiniz.

Havale ve Eft yoluyla kurban bağışı yapan bağışçılarımız bağış yaparken Açıklama Kısmına

Örn: "Bağışçı Adı Soyadı"-"Proje Adı (Yetim Piknik-Sosyal Faaliyetler-Fidan Bağışı)"-"Mobil Telefon No" şeklinde belirtmeniz durumunda bağışınız en doğru şekilde yerine ulaşacaktır.

Kronolojik Faaliyet Takvimi

Sıkça Sorulan Sorular

Yedi Başak Kadın Kolları Çalışmalarınıza Kimler Katılabilir ?
Kadınlara Yönelik Eğitim Çalışmalarınız Nelerdir ?
Kadın Kollarına Dahil Olmam Bana Ne Tür Katkılar Sağlayacak ?
Genç Yedi Başak Nedir ?
Genç Yedi Başak Çalışmalarındaki Hedef Nedir ?
Genç Yedi Başak Çalışmalarına Kimler Katılabilir ?
Türkiye Genelinde Temsilci Ya da Şubeleriniz Var mı ?
Gençlere Yönelik Eğitim Çalışmalarımız Nelerdir?
Üniversitelerde Ne Tür Çalışmalar Yapıyorsunuz ?
Liselerde Ne Tür Çalışmalar Yapıyorsunuz ?
Çalışmalarınızda Nasıl Aktif Olabilirim ?

Yardım Kuruluşu Yedi Başak İnsani Yardım Derneği 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği vergiden muaf değildir. Dernek Kütük Numarası: 27-020-004 – Gazikent Vergi Dairesi – Vergi Numarası 946 024 6979

5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.