SU KUYUSU

Afrikada Su Kuyusu Açtırma

Temiz kuyu suyuna erişim pek düşünülmüyor çünkü bu, Batı dünyasında çoğumuzun eksik olmadığı bir şey. Ne yazık ki, Sahra altı Afrika'nın pek çok bölgesinde durum böyle değildir ve genellikle bir çocuğun okula güvenli bir şekilde devam etme becerisini artırabilir veya bozabilir . Küresel nüfusun %40'ı temiz suya erişemiyor ve bu insanların %50'si Sahra altı Afrika'da yaşıyor . Buna ek olarak, birçok topluluk bir su kaynağının yakınında bulunmaz ve bireyler her gün ortalama 33 dakika su almak için yürüyerek harcarlar… bu genellikle içmek için hala güvenli değildir! Kadınlar ve kız çocukları bu gerçeklikten orantısız bir şekilde etkileniyor . Afrikalı ortaklarımız bu tutarsızlıkların farkındalar ve çalıştıkları topluluklarda herkes için temiz su sağlamak için yorulmadan çalışıyorlar . Birçoğumuz su çözümlerini tasavvur ettiğinde, akla gelen ilk görüntü kuyu suyudur ve genellikle en yaygın su dağıtım aracıdır. Ancak daha önce de bahsettiğimiz gibi aslında temiz su elde etmek için kullanılabilecek birçok farklı teknoloji var!

Afrika'da uzun ömürlü olması için inşa edilen su kuyularının açılması teknik bilgi, kültürel anlayış/hassasiyet, doğru planlama, kaliteli malzeme ve yılların tecrübesini gerektirir. İster kendi su kuyunuzu inşa etmeyi, ister Afrika'da halihazırda su kuyusu açan bir hayır kurumuyla ortak olmayı düşünüyor olun,

Dürüstlük ve Şeffaflık

Bir su projesinin gerçek maliyetinin hesaplanması


Uçtan uca şeffaflığa ve hesap verebilirliğe derinden inanıyoruz. Bu, yalnızca her sonucu göstermek değil, aynı zamanda her maliyet konusunda dürüst olmak anlamına gelir.  Herkes bir çukur kazabilir. Herkes bir pompa takabilir. Ancak bir su projesinin sürdürülebilir ve güvenilir olduğundan emin olmak zaman, uzmanlık ve dürüst değerlendirme taahhüdü gerektirir. Su Kuyusu nasıl açılır? Yedi Başak İnsani Yardım Derneği tüm yaşam döngüsü proje maliyetlerini finanse eder. Ortaklarımızdan, ellerinden geldiğince bir su noktası kurmanın ve sürdürmenin gerçek maliyetlerini açıklamalarını talep ediyoruz.

"Düşük maliyetli" kuyular veya kişi başı 20 dolara "ömür boyu" suya erişim iddialarının sadece bu iddialar olduğunu biliyoruz. Maliyetlerin daha yüksek olduğunu ve sonuçların daha az kesin olduğunu herkes bilir. Aksi yöndeki iddialar işi ucuzlatır ve nihayetinde hizmet edilen topluluklara saygısızlık eder.  Gerçek su kuyusu açtırma maliyetlerini ortaya çıkarmanın yanı sıra , belirli bir su projesinin gerçekten fayda sağlayabileceği insan sayısına ilişkin gerçekçi değerlendirmeler de sağlıyoruz. Daha gerçekçi kullanım rakamları yerine genel bir nüfus sayımından alıntı yapmak, algılanan etkiyi şişirir ve aslında daha fazla gerekli yatırımı caydırabilir. Amacımız, suyun bütün bir alanda kullanılabilir ve güvenilir olduğunu görmektir.

Şeffaflık ve hesap verebilirlik, önce başkalarına mükemmel bir şekilde hizmet etme taahhüdünde bulunmakla ilgilidir. Doğru yapıldığında, destekçilerimiz de her zaman fayda sağlar.

Su Kuyusu Fiyatları 2023

Afrika'da su kuyusu açtırmak ne kadar 2023, Afrika'da su kuyusu kac tl? Afrika Su Kuyusu Bağış, afrika'da su kuyusu açtırma bedeli,

...
Kışlık Kıyafet

Geleceğin mirası çocuklarımız hep gülsün, soğuk havalarda sıcacık bir monta sahip olabilsin diye onlara destek olmak için siz de bağış yapmak ister misiniz?

...
Kışlık Kömür

Her kış ayında derneğimize müracaat eden ve bizim tespit ettiğimiz yardıma muhtaç vatandaşlarımızın kış boyunca ücretsiz kışlık kömür ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

...
Yemek İkramı

 Zekatınızla yetim çocuklara, ihtiyaç sahiplerine, medreselerde eğitim gören öğrencilerimize yemek ikramında bulunabilirsiniz.

...
Genel Bağış (Serbest)

Bugüne kadar birçok yardım projesi gerçekleştiren Yedi Başak İnsanı Yardım Derneği’ne serbest bağışta bulunarak ihtiyaç olan bölgelerde insani yardım projeleri uygulanmasına katkı sunabilirsiniz.

...
Sadaka

Allah’ın kulları arasında kardeşliği, birlik ve beraberliği arttıran sadakanızı derneğimize bağışlayarak acil yardıma ihtiyacı olan, yetim, fakir ailelere ulaştırabilirsiniz.

...
Kardeş Aile

Yardıma muhtaç ailelere kıyafet, eşya, gıda ya da eğitim gibi her türlü ihtiyaçlarını giderebilir, para yardımı yapabilirsiniz. 

...
Türkiye Deprem Yardım Kampanyası

Deprem bölgesinde bulunan kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına Acil Yardım Kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Siz de bağışta bulunarak bölgeye yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz.

...
Depremzede Çocuklarımıza Oyuncak Kampanyası

Depremzede çocuklarımızın yüzünü biraz da olsun güldürebilmek için oyuncak dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Siz de bütçenize uygun miktarda bağışta bulunarak kampanyamıza destek verebilirsiniz.

...
Libya Acil Yardım

Dost ve Kardeş ülke Libya da yaşanan sel felaketinden etkilenen kardeşlerimize acil yardım ulaştırıyoruz.

...
GAZZE ACİL YARDIM

Gazze'de yaşayan mazlumlar için yürüttüğümüz acil yardım projelerimize dilediğiniz miktarda bağışlarınızla destek olabilirsiniz.

...
Bebek Maması

Yetersiz beslenmeden dolayı ölümü bekleyen çocukların hayatta tutunmalarına yardımcı olabilirsiniz.

...
Briket Ev Projesi

Gelin hep birlikte yardım bekleyen savaş mağduru yüz binlerce mazlum insanların yaralarını sararak daha güzel bir gelecek sunalım.

...
Balıkçı Teknesi

Nijer'de yoksul ve yetim ailelere geçim kaynağı sağlamak için destek olabilirsiniz.

...
Camii-Mescit Destekleme

Kalıcı Eserler ile zor şartlar altında yaşayan insanların hayatına destek olabilirsiniz

...
Kuran Kursu

Kuran Kursu projesi ile elverişsiz şartlarda ilim öğrenen talebelerin, daha güzel ortamlarda okumalarına vesile olabilirsiniz.

...
Park

İdlip’te savaşın yetim bıraktığı çocukları için park inşaa ediyoruz. Dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.

KATARAKT

...
Sünnet (Serbest)

Afrika ve Asya'da sünnet olmayı bekleyen çocuklara dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirisiniz.

...
Sünnet Ameliyatı

Afrika ve Asya'da sünnet olmayı bekleyen çocukların sağlıklı bir yaşam sürmelerine vesile olabilirsiniz.

...
Katarakt Ameliyatı

Bağışlarınız ile 15 dakikalık bir ameliyat ile katarakt hastalarının karanlıklarına ışık olabilirsiniz.

...
Katarakt (Serbest)

Katarakt hastalarına dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak karanlıklarına ışık olabilirsiniz....
Yetim Destekleme (Serbest)

Yetimlere dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak tebessümlerine vesile olabilirisiniz.

...
Yetim Sosyal Etkinlik

Yetimlerin güzel vakit geçirmelerine destek olabilirsiniz.

...
Yetim Giydirme

Bir elbise hediye ederek ihtiyaç sahibi yetim ailelerin tebessümüne vesile olabilirsiniz.

...
Yetim Hamiliği (12 Ay)

Sizlerde yetim kardeşlerimizin 12 ay boyunca tüm ihtiyaçlarına destek olabilirsiniz.

...
Uganda Su Kuyusu

Uganda'da Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Bangladeş Su Kuyusu

Bangladeş'te Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Su Kuyusu (Genel)

Afrika ve Asya’da yaşayan insanları temiz suya kavuşturmak için sizde bir su kuyusunun maliyetini karşılayabilir ya da daha küçük yardımlarla ortak su kuyusu açılmasına destek olabilirsiniz.

...
Afganistan Su Kuyusu

Afganistan'da Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Çad Su Kuyusu

Çad'ta Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Somali Su Kuyusu

Somali'de Su kuyusu açtırarak ihtiyacı olan insanların yaşam umutlarının yeşermesine vesile olabilirsiniz.

...
Zekat

Derneğimize verdiğiniz zekat bağışlarınız yıl boyunca ülkemizde ve dünyanın farklı noktalarında, asgari geçim düzeyinin altında olanlara, ihtiyaç sahiplerine, kronik hastalar, mülteciler, afetzedeler, evsizler, yetim ve öksüzlere ulaştırılır.

...
Fitre

Ülkemizin geçtiği bu zor günlerde ihtiyaç sahibi ailelerin yaralarını sarmak için siz de Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen fitre miktarı 70 TL veya daha fazla miktarda bağış yapabilirsiniz.

<p>Yardım Kuruluşu<b> Yedi Başak İnsani Yardım Derneği </b>2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.</p><p>5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.</p><div><br></div>