Sürdürülebilir Kalkınma

Süt Keçisi Projesi

Süt Keçisi Projesi

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak sürdürülebilir yardım projeleriyle yardıma muhtaç kimselere yapılan yardımları devamlı kılmak ve bu yardımlarla sonraki hayatlarını inşa edebilmelerine katkı sağlamaya çalışıyoruz.  Süt Keçisi projesi ile insanların gıda ve besin ihtiyaçlarını gidermelerine olanak sağlıyoruz. Bu anlamda 180 süt keçisi ile buradaki kalkınmaya bir nebze de olsa destek vermeye çalışıyoruz.

Yardım Kuruluşu Yedi Başak İnsani Yardım Derneği 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği vergiden muaf değildir. Dernek Kütük Numarası: 27-020-004 – Gazikent Vergi Dairesi – Vergi Numarası 946 024 6979

5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.