Gündemdeki projeler

idlib Başak Evler

idlib Başak Evler

Suriye İdlib’te Ne Oluyor ?

Suriye’deki iç savaş, 11 yılına girerken insanlar üzerinde derin yaralar açarak son yıllarda en büyük insani krizin oluşmasına sebep oldu. Savaşın izlerini ciddi bir şekilde Suriyeli mültecilerin üzerinde açık şekilde görülmektedir..Zira yaklaşık olarak 13,5 milyon Suriyeli vatandaşlar acil olarak her çeşit insani yardıma ihtiyaç duyarken 2,8 milyon kişi iç savaştan dolayı engelli durumu yaşamaktadır.

Rejim güçleri ve Rusya'nın İdlib’e yönelik başlattıklarını yoğun bombardımanlar sonucu yaklaşık 1milyon 300 bin sivil halk sahip oldukları mal-mülklerini geride bırakarak Türkiye sınırına yakın bölgelere zorunlu olarak göç etmek zorunda kaldı. Bu bölgelere ulaşan Suriyeli göçmeler kendi imkânları ile şiddetli kışın soğuğundan korunmak için kurdukları çadır ve barakalarla zorlu yaşam mücadelesi veriyorlar.

YEDİ BAŞAK Ne Yapıyor?

Yedi Başak, savaş mağduru mazlumlara iyilik gönüllüsü bağışçılarımızın destekleriyle yardımları ulaştırmaya devam ediyor. Yardım kapsamında Barınak (Briket ev), gıda, un, giyim, battaniye ve temizlik ürünlerine(Çocuk Bezi, Hijyen Paketi) gibi her türlü zaruri ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Kalıcı eserler kapsamında Başak Evler Projesi ile elverişsiz şartlarda yaşam mücadelesi veren İdlibli mazlum ailelere briket ev inşa ederek mağdur insanların daha sağlık ortamda yaşamalarını hedefliyoruz.

İdlib Başak evler projemiz dâhilinde inşa edeceğimiz evler olan 39 m2’lik 2 oda 1 avlu 1 mutfak   1 adet tuvalet-banyodan oluşmaktadır.

Bağışçılarımız 1 ev bedeli 1500 USD bağışta bulunarak bir adet briket ev bağışlayabilecekleri gibi 100,300 ve 500 TL bedel ile ortak bağış havuzuna hisse olarak bağışta bulunabilirler.

Gelin hep birlikte yardım bekleyen savaş mağduru yüz binlerce mazlum insanların yaralarını sararak daha güzel bir gelecek sunalım.

Sen Nasıl Destek Olabilirsin?

Yardım kampanyamıza online bağış yoluyla, veya aşağıda belirtilen hesap numaramıza “EFT/havale” yoluyla (Açıklama kısmına İdlib Başak Ev yazarak) veya dernek merkezimize uğruyarak katkıda bulunabilirsiniz.

IBAN: TR14 0020 9000 0015 9591 0000 01

Alıcı: Yedi Başak İnsani Yardım Derneği

Açıklama: İdlib Başak Ev

Yardım Kuruluşu Yedi Başak İnsani Yardım Derneği 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği vergiden muaf değildir. Dernek Kütük Numarası: 27-020-004 – Gazikent Vergi Dairesi – Vergi Numarası 946 024 6979

5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.