Dönemsel Projeler

Kurban

Kurban

 Her yıl olduğu gibi bu bayram da‘Kurban Samimiyettir’sloganı ile yetimlerin, mazlumların ve savaş mağduru insanların yüzlerine tebessüm olmak için yola koyulduk.

 Tüm dünyayı ektisi altına alan Korona virüsünün etkilerini hafifletmek amacıyla başta ülkemiz olmak üzere gönül coğrafyamızda binlerce kurban keserek yüz binlerce ihtiyaç sahibi insana ulaşmayı planladık.

Rabbimizin Kur’an da buyurduğu üzere, Kesilen kurbanın ne eti ne de kanı Allah’a ulaşır, yalnız sizin niyetleriniz Allah’a ulaşır.

Bu düşünceyle siz değerli bağışçılarımızın desteği ile keseceğimiz kurbanın etlerini mazlum insanlara ulaştırarak yardımlaşma ve dayanışma ruhu canlı tutarak, sosyal adaletin gelişmesine katkıda bulunuyoruz.

Allah (c.c) yapmış/yapacağınız kurban bağışlarını makbul eylesin.

 Kurban küçükbaş Bedeli :

 Afrika  : 1100₺

 Türkiye:3.500

 Yemen :2.200₺

 Suriye  :3.250₺

 Afganistan :2200₺

Kurban Vekaletleri Nasıl Alınıyor?

 

Vekalette aslolan kişinin niyet ve iradesidir. Vekâlet yoluyla kurban kestiren kişi,herhangi birine vekâlet verebileceği gibi farklı bir yerdeki kişi veya kuruma da vekâlet verebilir. Vekâlet, sözlü veya yazılı olarak verilebileceği gibi telefon, internet, faks ve benzeri iletişim araçları ile de verilebilir.

Bağışlarınız Yedi Başak sistem kayıtlarına girdiği anda belirttiğiniz mobil telefonunuza SMS olarak bildirilir.

 Derneğimize verilen yazılı veya sözlü vekaletleriniz YEDİ BAŞAK görevlilerince bölgeye giden ekiplerimize sözlü olarak verilir. 

Kurbanımın Kesildiği Bilgisini Nasıl Alıyorum?

Kurban Kesim işlemi tamamlandı bilgisi derneğimize ulaştığında bağışçılarımıza SMS ile bilgi verilir. Kesilen kurbanlar pay edilir ve paketlenerek ihtiyaç sahiplerine görevlilerimiz tarafından dağıtılır. Kesimlere şahitlik eden YEDİ BAŞAK ekiplerinin kesim esnasında aldığı videolar yurda döndüklerinde ekiplerimizce düzenlenerek dijital ortamlara yüklenen videolar bağışçılarımıza SMS olarak gönderilir.

Kurban'ımı Nasıl Bağışlayabilirim?

Kurban Organizasyonumuz kapsamında Kurban Bağışlarınızı Banka Hesap Numaralarımız, PTT Posta Çeki Hesabı, Web Sitemizden Online Bağış, Dernek merkezimize veya temsilciliklerimiz gelerek bağışta bulunabilir yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere bayram sevinci yaşatabilirsiniz.

Her türlü soru ve önerileriniz için Yedi Başak Kurumsal İletişim Hattından  (0553 886 7777)  destek alabilirsiniz.

Havale ve Eft yoluyla kurban bağışı yapan bağışçılarımız açıklama kısmına kurban bağış çeşidini yazabilir.

 Örn: “Hisse Sahibi: Adı Soyadı- Mobil Telefon No” Kurbanın çeşidi Vacip, Adak, Şükür şeklinde belirtmeniz durumunda bağışınız en doğru şekilde yerine ulaşacaktır.

Yedi Başak Kurban Faaliyetleri

Kronolojik Faaliyet Takvimi

Sıkça Sorulan Sorular

Kestiğimiz Kurbanın Foto Ve Videosunu Yollayabiliyor musunuz ?
Kurbanla Ulaşılmak İstenen Temel Hedefler Nelerdir?
İhtiyaç Sahibi İnsanlar Nasıl Belirleniyor ?
Yedi Başak Kurban Bölgelerini Tespit Ederken Nelere Dikkat Ediyor ?
Yardım Kuruluşlarına Vekâlet Verilebilir mi?
Kurban Kesimi İçin Gerekli Olan Vekâlet Konusu Nasıl Gerçekleşiyor ?
Kurban Fiyatı Ne Kadar ?
Kişi Kurbanını Dilediği Yerde Kestirebiliyor mu ?
Vekalet Veren Kişi Kurbanının Kesildiğini Nasıl Öğreniyor ?
Kurban Bağışı En Son Hangi Güne Kadar Yapılabiliyor ?
Kurban Kesimleri Kaç Gün Sürüyor ?
Bir Kurban Bedelini Tam Veremeyen Kişiler Daha Azını Verebilirler mi?
Ölmüş Kimseler İçin Kurban Kesilir mi ?
Akika, Adak Ve Şükür Kurbanları da Kurban Bayramında Kestirilebilir Mi ?
Kurban Eti Nasıl Değerlendirilmelidir ?

Yardım Kuruluşu Yedi Başak İnsani Yardım Derneği 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği vergiden muaf değildir. Dernek Kütük Numarası: 27-020-004 – Gazikent Vergi Dairesi – Vergi Numarası 946 024 6979

5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.