Projelerimiz

Kardeş Aile

Kardeş Aile

Kardeş Aile Projesi Nedir?

Büyük ailemiz olan insanlık ailesinin mensupları arasında kardeşlik hukuku çerçevesinde dayanışmayı ve yardımlaşmayı yaygınlaştırmak, hayat standardı yüksek ve orta olan aileler ile kimsesiz, mağdur, muhtaç ve mazlum aileler arasında sosyal dayanışma köprüleri kurmak.  Bu dayanışmayı sadece yurt içinde değil, dünyanın tüm ülkelerindeki mağdur ve muhtaç aileleri kucaklayacak şekilde tesis etmek..

YEDİ BAŞAK Ne Yapıyor?

Kardeş aile projesi ile yurt içi ve yurt dışındaki kimsesiz, yoksul, engelli, hasta ve savaş mağduru ailelere destek olunması planlanmıştır.

Yedi Başak, sosyal inceleme ekipleri tarafından hayat standartları gözetilerek  kardeş aile olması uygun görülen  ailelere  aylık ve yıllık  nakdi yardım miktarı belirlenir. Kardeş aile olmak isteyen bağışçılara bütçelerine uygun kardeş aile önerilerinde bulunulup, destek verilecek aile belirlenir. Kardeş aile eşleştirmesi tamamlandıktan sonra bağışçımızdan alınacak maddi destek, kardeş ailenin hesabına aktarılır. Bu vesile ile ‘’Alan el’’ ile ‘’Veren El’’ arasında köprü kurulmuş olur. 

Proje Kapsamında Verilen Destekler;

  • Ailelerin düzenli aylık giderini karşılamak
  • Eğitim araç-gereçleri ve öğrenim bursu imkanları sağlamak
  • Sağlık hizmetleri için muayene ve ilaç ihtiyaçlarının tedariğini sağlamak
  • Giyecek ve gıda ihtiyaçlarını karşılamak. (Özellikle Yaşlılar ve Engelli Kardeşlerimiz için)
  • Sosyal barınma ihtiyacı için kira ve yakıt desteği sağlamak
  • Rehabilitasyon hizmetleri; Afet ve savaş bölgelerinde yaşamış kişiler için sosyo-psiko destek, engelliler için kişisel ihtiyaçlarını karşılayabilecek protez ve ekipman desteği
  • Yardımsever ve muhtaç insanlar arasında sürekli ve düzenli iletişim desteği vermekteyiz.

Siz de kardeş aile projemize destek vererek yeryüzünde muhtaç durumdaki bir aileyi sevindirebilirsiniz.

Sen Nasıl Destek Olabilirsin?

Kardeş Aile Projesi  kapsamında ailelere aylık ve yıllık şeklinde  destek olabilirsiniz. Siz veya oluşturacağınız arkadaş grubu olarak, sosyal imkanları göz önünde bulundurulacak ailelerden kardeş aile seçebilir ve bunların 1-2 -3 -6 aylık ya da 1 yıllık ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.  Bunun dışında derneğimize başvurarak da acil sağlık problemlerine ve  ihtiyaçlarına destek olabilirsiniz.

Kardeş Aile projelerimize Kurumsal Hesap Numaralarımız, PTT Posta Çeki Hesabı ve Web Sitemizden Online Bağış Seçeneklerini kullanarak bağışta bulunabilir eğitimli bir gelecek için yetim ve ihtiyaç sahibi olan bireylere destek olabilirsiniz.

Her türlü soru ve önerileriniz için Yedi Başak Kurumsal İletişim Hattından  (0553 886 7777)  destek alabilirsiniz. Havale ve Eft yoluyla bağış yapan bağışçılarımız açıklama kısmına desteklediği projenin adını yazabilirler.

Örn: “Kardeş Aile”-“Bağışcı Adı Soyadı veya Grup Adı”-“Mobil Telefon No” şeklinde belirtmeniz durumunda bağışınız en doğru şekilde yerine ulaşacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kardeş Aile Projesi Nedir ?
Kardeş Aile Projesi Hangi Bölgelerde Yürütülüyor ?
Kardeş Aile Projesi Nasıl Yürütülüyor ?
Kardeş Aile Projesine Nasıl Destek Verebiliriz ?

Yardım Kuruluşu Yedi Başak İnsani Yardım Derneği 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği vergiden muaf değildir. Dernek Kütük Numarası: 27-020-004 – Gazikent Vergi Dairesi – Vergi Numarası 946 024 6979

5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.